God of War: Ragnarok na PC? Barlog Has ‘No Idea’

by Michael
0 comment

Cory Barlog, reżyser God of War, został zapytany o to, czy wie, czy nadchodzący sequel pojawi się na PC szybciej niż God of War.

Niewiele, jeśli w ogóle, gier jest tak bardzo oczekiwanych, jak sequel gry action-adventure Sony Santa Monica z 2018 roku – God of War. God of War: Ragnarok był wyczekiwany od czasu, gdy God of War zakończył się cliffhangerem, a dodatkową zaletą było to, że został wydany zarówno na PlayStation 4, jak i PlayStation 5. Teraz jednak na God of War: Ragnarok czeka jeszcze jedna strona. Niedawna premiera God of War na PC sprawiła, że gracze pecetowi są głodni sequela, choć może to nie nastąpić w najbliższym czasie.

W rozmowie z serwisem Game Informer, reżyser God of War, Cory Barlog, nie miał dobrych wieści dla graczy pecetowych. Zapytany o to, czy PlayStation i Sony Santa Monica Studio mają jakieś plany na szybsze wydanie God of War: Ragnarok niż cztery lata, które zajęło przeniesienie pierwszej gry, Barlog odpowiedział, że « nie ma pojęcia ». Technicznie nie jest to « nie », ale nie jest to to, co pecetowi fani God of War prawdopodobnie chcieliby teraz usłyszeć.

Według Barloga, Sony obecnie « bierze jedną grę na raz », odnosząc się do powolnego rozwoju portów na PC. Wspomina on, że każda gra jest oceniana na podstawie tego, jak dobrze sobie radzi i czy ludziom się podobała, czy nie. Oczywiście można założyć, że God of War: Ragnarok zostanie dobrze przyjęty. Dziwne, że Barlog wspomina o tym w kontekście możliwości portu na PC, ale tak właśnie charakteryzuje sytuację, niezależnie od tego,

Barlog mówi, że to od Sony zależy, czy God of War: Ragnarok trafi na PC i jak długo to potrwa. Patrząc na poprzednie exclusivy na PlayStation, które Sony przeniosło na PC, widać, że Sony nie spieszy się z przenoszeniem swoich gier i niewiele można zrobić, aby je przyspieszyć.

Jeśli God of War: Ragnarok zostanie przeniesiony na PC, Barlog z pewnością będzie o tym wiedział. Jednocześnie, jego uwaga skupia się i prawdopodobnie nadal będzie się skupiać na nowym projekcie, nad którym pracuje Santa Monica. Dla przykładu, portem God of War na PC zajmował się niezależny deweloper o nazwie Jetpack Interactive, pod nadzorem Santa Monica.

Ostatecznie Barlog chce chyba powiedzieć, że priorytetem jest wydanie God of War: Ragnarok na PS4 i PS5. Po premierze pojawią się czynniki decydujące o tym, czy główny exclusive poradził sobie na poziomie, którego Sony potrzebuje. Jeśli Sony uważa, że ekskluzywność God of War: Ragnarok wciąż sprzedaje się na konsolach, to nie ma zbyt wielu powodów, aby wprowadzić ją na PC. Gracze pecetowi będą musieli po prostu uzbroić się w cierpliwość, tak jak do tej pory w przypadku gier na PlayStation.

God of War: Ragnarok ukaże się 2022 roku na PS4 i PS5.

You may also like

Leave a Comment